dr Podlupszki Csaba Autor: dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog

NaturalSwiss =
Specjalista od trawienia

Pasożyty - znajdują się również w jelitach? Co mielibyśmy zrobić, aby je zwalczać?

Tęgoryjec dwunastnicy (Ancylostoma duodenale)

robaki-i-pasozyty 1Dorosły osobnik ma ok. 1 cm długości i ciało jasnoróżowego koloru. Zasadniczą rolę w patogenezie u człowieka odgrywają 2 gatunki:Ancylostoma duodenale i Necator americanus. Połknięte larwy dostają się do jelita cienkiego, gdzie osiągają dojrzałość płciową. Wnikanie larw inwazyjnych przez skórę wywołuje świąd i zapalenie skóry, których natężenie zależy od liczby larw i wrażliwości człowieka. Dojrzałe nicienie wysysają krew, przyczepiając się do błony śluzowej jelita. Mniejsza grupa tęgoryjców zakażających zwierzęta może stać się pasożytem ludzkim (A. ceylanicum) lub może przeniknąć przez skórę ludzką (larwy skórne), już się nie rozwijąc (A. braziliense, Uncinaria stenocephala).

Cykl rozwojowy:

robaki-i-pasozyty 2

Jaja są wydalane z organizmu wraz z kałem. W sprzyjających warunkach (wilgoć, ciepło, chłód), larwy wylęgają się w ciągu jednego lub dwóch dni w glebie, lub w kale, po pięciu aż dziesięciu dniach powstają z nich larwy, które mogą przenosić szereg różnych chorób. Larwy te mogą w sprzyjających warunkach przeżyć od 3 do 4 tygodni. Do kontaktu z człowiekiem dochodzi poprzez wniknięcie przez skórę ludzką. Larwy wnikają do organizmu, wcierając się w tkanki i wraz z krwią dostają się do serca i płuc następnie do przewodu pokarmowego i jelita cienkiego gdzie dojrzewają. Dorosłe osobniki żyją wewnątrz jelita cienkiego przyczepione na ściany jelita i żywią się krwią swojego gospodarza-człowieka. Większość z tych pasożytów jest wydalana z organizmu w ciągu jednego lub dwóch lat, niestety potrafią one żerować w organizmie ludzkim nawet kilka lat. Niektóre larwy A. duodenale larwy, które wnikną do skóry są niaktywne (w jelitach i mięśniach). Oprócz tego do zakażenia pasożytem A. duodenale może również dojść drogą pokarmową fekalno-oralną. Jednak N. americanus wymagają migracji.

Występowanie: To drugie z najczęściej występujących zakażeń pasożytami jelitowymi (po glistnicy). Ancylostomatoza należy do najbardziej rozpowszechnionych chorób pasożytniczych w krajach o klimacie ciepłym i wilgotnym, a więc w Afryce, Ameryce Pd, Azji, rzadziej w Europie. Z jaj pasożytów znajdujących się w glebie rozwijają się larwy inwazyjne, które mogą pozostawać w glebie przez kilka tygodni.

Owsik ludzki (Enterobius vermicularis)

robaki-i-pasozyty 4Owsiki,niewielkie obleńce zaliczane do gromady nicieni to pasożyty przewodu pokarmowego zwierząt i ludzi, nazwa pochodzi od kształtu ciała samicy przypominającego ziarnko owsa. Osiąga rozmiary od 0,3 do 1 cm.

Cykl rozwojowy:

robaki-i-pasozyty 5

Postać dorosła pasożytuje w jelicie grubym, samice w czasie snu żywiciela wypałzają na zewnątrz odbytu i składają ok.8000 -1200 jaj, zawierających larwy pasożyta. Ich ruch powoduje swąd co zmusza do drapania, powoduje to niespokojny sen, ból głowy, osłabienie i rozdrażnienie, u dzieci natomiast następuje samozakażenie(ponieważ często biorą palce do buzi)Możliwe jest również zarażenie przez unoszący się kurz, wraz z którym jajeczka owsików osiadają na produktach spożywczych. Można się nim zarazić, jedząc zabrudzone jajami owoce lub warzywa.

Zapobieganie owsicy polega głównie na przestrzeganiu zasad higieny osobistej i żywienia.

Występowanie: Powszechny we wszystkich strefach klimatycznych, ale najliczniejsze jest w klimacie umiarkowanym.

"Postanowiliśmy, że każdej wiosny będziemy stosować Clean Inside w celu oczyszczenia organizmu z pasożytów, ich larw i jaj, a także z toksyn i złogów. "

Do obejrzenia opinii zatwierdzonej przez notariusza, kliknij na pieczęć.
postanowilismy-ze-kazdej-wiosny-bedziemy-stosowac-clean-inside-w-celu 1

Witajcie! Z ogromną przyjemnością wyrażam swoją opinię o produkcie Clean Inside.Tego roku wiosną zdecydowaliśmy się wraz z mężem zastosować Wasz preparat . Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Podczas stosowania nie wystąpiły żadne uboczne objawy, przyjmując Clean Inside czuliśmy się świetnie. Nasze samopoczucie się poprawiło poczuliśmy się lekko, a mój mąż zgubił przy tym ok. 5 kg z czego jest niezmiernie zadowolony. Postanowiliśmy, że każdej wiosny będziemy stosować Clean Inside w celu oczyszczenia organizmu z pasożytów, ich larw i jaj, a także z toksyn i złogów. Mam 60 lat , mąż 67 i uważamy, że kuracja ta jest niezbędna dla poprawienia funkcjonowania naszego organizmu. Zmieniliśmy nawyki żywieniowe, stosujemy kuchnię śródziemnomorską, preferujemy potrawy lekkostrawne. Kiedy nasi przyjaciele pytają nas co robimy, że tak świetnie wyglądamy, proponujemy im aby również spróbowali zastosować Wasz produkt. Serdecznie pozdrawiamy, i życzymy Waszym klientom takich lub jeszcze lepszych rezultatów w stosowaniu produktów NaturalSwiss. Jednocześnie wyrażam zgodę na zamieszczenie mojej opinii na Waszej stronie internetowej.

Elżbieta B.
, 2013-09-26

Chcąc poznać więcej poświadczonych notarialnie opinii naszych klientów na temat pasożyty, kliknij tutaj:
Pasożyty opinie

Glista ludzka (Ascaris lumbricoides)

robaki-i-pasozyty 6Bytuje ona w jelicie cienkim człowieka, jest rozdzielnopłciowa, samice są większe 20-40cm, ciało mają wyprostowane, a samce są mniejsze do 14cm. Samica składa na dobę 200 tys. jaj, na zewnątrz wydostają się z kałem żywiciela.

Cykl rozwojowy:

robaki-i-pasozyty 7

Przy odpowiedniej temperaturze, wilgotności i dostępie do tlenu rozwija się w jaju larwa, która po raz pierwszy linieje i osiąga stadium inwazyjne. Glistą można się zarazić jedząc niedomyte warzywa czy owoce, lub pijąc zanieczyszczoną wodę. Po połknięciu jaja przez człowieka dostaje się do żołądka i jelita. Pod wpływem enzymów trawiennych z osłon jaj wydobywają się larwy. Zapłodnione jaja wydostają się na zewnątrz wraz z kałem, w jajach rozwijają się potem larwy glisty. Gdy jaja dostaną się do przewodu pokarmowego opuszczają otoczki jajowe, przebijają ścianę jelita i wnikają do naczyń krwionośnych oraz limfatycznych.Choroba wywołana przez glizdy zwana jest glistnicą. Glista żyje około 1 roku, w trakcie wędrówki larwy linieją dwukrotnie, dojrzewają w ciągu trzech miesięcy.

Występowanie: Glistnica jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą na świecie. Pojawia się najczęściej na kontynencie azjatyckim i afrykańskim ale również i u nas.

Przywry krwi (Schistosomosa japonicum i inne)

robaki-i-pasozyty 8Przyrwy to robaki płaskie należące do grupy (Termatody)Mają płaskie ciało o długości od 20 do 30 mm, posiadają przyssawki. Istnieje kilka gatunków przywr chorobotwórczych dla człowieka: Schistosoma haemotobium(schistosoma układu moczowego) Schistosoma japonicum, Schistosoma mansoni( schistosoma jelit). Inne gatunki, które są pasożytami ptaków i ssaków, mogą powodować choroby skóry u ludzi.

Cykl rozwojowy:

robaki-i-pasozyty 9

Zakażenie następuje poprzez wypicie zakażonej wody lub spożycie roślin zawierających larwy. Trafiając do przewodu pokarmowego, wraz z krwią przedostają się również do wątroby, następnie do przewodów żółciowych, pęcherzyka żółciowego oraz innych narządów i tkanek. Po upływie 3-4 miesięcy przywra osiąga dojrzałość płciową i zaczyna wydalać jaja. Część jaj składanych przez przyrwę przedostaje się z naczyń krwionośnych do pęcherza moczowego i jest wydalanych z moczem inne przedostają się poprzez naczynia krwionośne do jelita grubego i wydalane są z kałem. Niestety wiele jajeczek nie zostaje wydalonych z organizmu co powoduje nagromadzenie się w jelitach. Podczas przemieszczania się młode przyrwy powodują mechaniczne uszkodzenie tkanek człowieka.

Występowanie: Pasożytnicza przywra, wywołująca chorobę zwaną schistosomatozą najczęściej występuje w Afryce, indii, Australii. Wolnożyjące stadia larwalne żyją w środowisku wodnym.

Jeśli chcesz czytać artykuły związane z tym tematem kliknij na kluczowe słowo: Zaparcia | Detoksykacje | Oczyszczania jelit | Detoksykacja

Tasiemiec (Teania saginata Teania solium)

robaki-i-pasozyty 10Tasiemiec nieuzbrojony Teania saginata jest częstszym pasożytem człowieka niż tasiemiec uzbrojony. Osiąga długość od 3 do 10 metrów, tymczasem Teania solium czyli tasiemiec uzbrojony ok. 3 metrów długości. Człowiek dla tasiemca nieuzbrojonego jest żywicielem pośrednim.Tasiemiec ten żyje pojedynczo w jelicie i obecność jednego osobnika przeciwdziała rozwojowi innych osobników tego samego gatunku.

Cykl rozwojowy:

robaki-i-pasozyty 11

Końcowe człony tasiemca wydostają się przez odbyt, a wraz z nimi olbrzymia ilość jaj. Jaja otoczone specjalną otoczkę, dzęki czemu są odporne na warunki środowiska.Jaja tasiemca nieuzbrojonego są mniejsze, niż jaja tasiemca uzbrojonego. Wągier rozwija się w mięśniach bydła i niektórych dzikich zwierząt nosząc nazwę Cysticercus. Do głównych objawów obecności tasiemca należą: nudności, bóle brzucha, zgaga, biegunka na przemian z zaparciami, rozdrażnienie, brak apetytu i niedokrwistość. Do zakażenia dochodzi poprzez spożywanie surowego mięsa wołowego. Tasiemiec uzbrojony Teania solium pasożytuje w przewodach pokarmowych kręgowców w tym człowieka, w przeciwieństwie do nieuzbrojonego posiada on haczyki i przyssawki, za pomocą których przytwierdza się do ściany jelita cienkiego. W przewodzie pokarmowym człowieka strawieniu ulega osłona wągra. Uwolniona główka tasiemca przyczepia się do ścianki jelita i rozpoczyna przyrost, po dwóch miesiącach przekształca się w jelicie cienkim w dojrzałego tasiemca, cykl rozwojowy zaczyna się ponownie.Dorosłe pasożytyT.saginata posiadają ok.1000-2000 członów, natomiast pasożyty T. Solium tylko 1000 członów. Człony tasiemca, zawierające dojrzałe jaja uwolniają się i wydalają wraz z kałem. Tasiemiec nieuzbrojony może uwolnić nawet 100 000, natomiast uzbrojony tylko 50 000 jaj.

Występowanie: Oba gatunki występują na całym świecie. Taenia Solium występuje w biedniejszych krajach, gdzie ludzie żyją w bliskim kontakcie ze zwierzętami i jedzą dużo niedogotowanego mięsa wieprzowego.

Włosogłówka ludzka (Trichuris trichiura)

robaki-i-pasozyty 12Pasożytuje w jelicie grubym człowieka. Zarażenie następuje drogą pokarmową, poprzez spożycie pokarmu lub wody zanieczyszczonej jajami. Dorosła samica osiąga długość ok 35-50 mm, natomiast samiec ok. 30-45 mm.

Cykl rozwojowy:

robaki-i-pasozyty 13

Samica włosogłówki jest na ogół dłuższa, składa ok 3 tysięcy jaj, które wydostają się wraz z kałem do wody lub gleby, gdzie dojrzewają w ciągu kilku tygodni. Jaja w przewodzie pokarmowym żywiciela uwalniają larwy, dojrzewają w ciągu miesiąca, po czym przedostają się do jelita grubego. Okres od zarażenia do pojawienia się jaj w kale wynosi ok. 60 dni. Najczęściej obserwowane objawy przy zarażeniu włosogłówkądotyczą układu pokarmowego ( bóle brzucha, biegunka), układu nerwowego (bezsenność, bóle głowy) i układu krążenia (niedokrwistość). Dorosłe pasożyty (o długości ok. 4 cm) żyją w jelicie, umieszczają się w błonie śluzowej. Samice składają jajeczka w tym obszarze, których ilość wynosi 3.000 do 20.000 jaj dziennie. Dorosłe robaki dorosłych żyją około jednego roku.

Występowanie: Występuje niemal na całym świecie, choroba ta należy do najbardziej rozpowrzechnionych chorób pasożytniczych. Szacuje się, że na całym świecie jest zarażonych około 800 milionów ludzi, głównie w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

Na podstawie historii Twoich wyszukwań polecamy Ci poniższe produkty.
Flora Protect Jr.
Flora Protect Jr.

Flora Protect Jr.® to naturalne, probiotyczne tabletki do gryzienia o smaku leśnych owoców, bez cukru, która dzięki czterem szczepom probiotycznych bakterii pomaga utrzymać w równowadze florę jelitową dzieci.

99 zł
Szczegóły
Włożę do koszyka
Slim Tea
Slim Tea

Mieszanka 13 specjalnie dobranych ziół. Wspomaga prawidłową pracę jelit i zapewnia regularny stolec. Nie zawiera kofeiny.

79 zł
Szczegóły
Włożę do koszyka
Shaker
SHAKER BUTELKA

Butelka NaturalSwiss to doskonałej jakości kompaktowy produkt, którego anatomiczny kształt, solidna konstrukcja i idealne dopasowanie elementów gwarantuje komfort użytkowania. Posiada gładkie, zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu butelka NaturalSwiss nie uszkodzi nam wnętrza torby. Szykujesz się w podróż? Weź ze sobą butelkę NaturalSwiss, która doskonale pasuje do dłoni i do której zmieszczą się suplementy NaturalSwiss. Swój ulubiony napój bez grudek możesz sobie przygotować już podczas podróży lub w pracy.

38 zł
Szczegóły
Włożę do koszyka
NaturalSwiss =
Produkty razem:
0